Taniec użytkowy

Szkoła tańca Setenta oferuje kurs tańca użytkowego – inaczej discofox, przyjemną formę tańca, bardzo popularną wśród wszystkich pokoleń. Powstał jako dyskotekowy sposób tańczenia w objęciu tanecznym. Taniec użytkowy pozwala na dużo większą swobodę ruchów niż przy typowych tańcach towarzyskich zarówno standardowych czy latynoamerykańskich, choć ma oczywiście swoje kroki taneczne i reguły tańca to nie wymaga się od tancerzy, aby zawsze i wszędzie te prawidła stosowali. Jeśli nie mamy określonego upodobania do konkretnego rodzaju tańca a chcemy się nauczyć tańczyć, wtedy wybierzmy właśnie kurs tańca użytkowego w Szkole tańca Setenta, najlepszej Szkole tańca we Wrocławiu. Prowadzimy kursy tańca użytkowego zarówno grupowe, jak i indywidualne.

Czego się nauczymy na kursie tańca użytkowego?

Wbrew pozorom ten taniec nie jest taki prosty i należy nauczyć się pewnych istotnych zasad. Instruktorzy Szkoły tańca Setenta we Wrocławiu nauczą Was kroku podstawowego do każdej muzyki w metrum 4/4, jak poprosić partnerkę do tańca i jak jej za ten taniec podziękować. Nauczycie się prostych figur ruchowych i tanecznych, które potem według własnego upodobania można ubarwić i rozwinąć. Wykształcicie w sobie wdzięk i zgrabność. I co jest tutaj bardzo ważne? Instruktorzy Szkoły tańca Setenta, mimo zajęć grupowych, starają się mieć indywidualne podejście dla każdego uczestnika kursu tańca użytkowego.

Do jakiej muzyki będziemy tańczyć?

Taniec użytkowy – discofox tańczy się przede wszystkim do rytmicznej szybkiej muzyki, ale również z powodzeniem kroki tego tańca można stosować do wolniejszych utworów, uniwersalność kroków pozwala tańczyć do prawie każdego utworu. Szkoła tańca Setenta gwarantuje każdy rodzaj muzyki, różne tempo i dobrą energię na kursie tańca użytkowego. 

Gdzie wykorzystamy taniec użytkowy?

Instruktorzy Szkoły tańca Setenta nauczą Was, jak świetnie sobie radzić na balu sylwestrowym, przyjęciu weselnym, balu andrzejkowym czy studiówkowym, eleganckim biznesowym party, na evencie firmowym itp. Kurs tańca użytkowego jest bardzo popularny. Pomimo upływu lat wciąż pozostaje najbardziej uniwersalnym sposobem zatańczenia nie tylko do typowego disco, ale praktycznie do każdej muzyki. Szkoła tańca Setenta gwarantuje, że na kursie tańca użytkowego każdy będzie się dobrze bawił.

Co zabrać na kurs tańca użytkowego?

Szkoła tańca Setenta zaleca wygodny strój. Taki, w którym będziecie czuli się komfortowo i swobodnie. Nasi istruktorzy niekiedy zalecają szpilki dla Pań. 

Koniecznie zapas wody mineralnej i mnóstwo pozytywnej energii! Szkoła tańca Setenta wyciśnie z Was wszystkie poty! 🙂

Ile czasu trwa kurs tańca użytkowego?

Tego tańca można nauczyć się w relatywnie krótkim czasie. Jego nauka trwa od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od stopnia zaawansowania jaki chcemy uzyskać. W Szkole tańca Setenta kurs tańca użytkowego trwa zazwyczaj 3 miesiące, choć ilość figur, które można wykonać jest wręcz nieograniczona.

Ile kosztuje kurs tańca użytkowego?

Szkoła tańca Setenta ofertuje karnety na 4 wejścia z podziałem na ulgowe (szkolne oraz studenckie/doktoranckie) w wysokości 65 zł, a także karnety normalne w cenie 70 zł.

INSTRUKTORZY