Nauka pierwszego tańca dla narzeczonych

Nauka pierwszego tańca jest bardzo ważnym elementem przygotowań weselnych. Gdy zniknie pierwszy stres związany ze ślubem, ta doniosła chwila wprawia wszystkich w niezwykły nastrój, dlatego warto się do niej przygotować, by wykonując wspólny układ czuć się swobodnie i wyjątkowo. To moment wzruszeń i zachwytów również ze strony najbliższych. Jednak najważniejsze abyście to WY czuli się w swoim tańcu doskonale, a to na pewno nie ujdzie uwadze gości, którzy docenią Waszą pracę i starania. Jeśli decydując się na kurs macie pewien zarys tego, jaki powinien być Wasz pierwszy taniec, mniej lub bardziej określone oczekiwania co do techniki tańca, muzyki itp., to nasz instruktor pomaga stworzyć choreografię ściśle odpowiadającą Waszym preferencjom, zsynchronizować te elementy, ucząc Was kroków tak, abyście mogli jak najlepiej się tego dnia zaprezentować. W tym także dopasować układ taneczny do ulubionej piosenki, wybranej na ten uroczysty dzień lub pomóc w wyborze odpowiedniej muzyki.

Układ z filmu Dirty dancing jest częstym wyborem narzeczonych na pierwszy taniec.

 

Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości, niepewności co do formy pierwszego tańca pomagamy znaleźć idealne rozwiązanie. Razem z instruktorem możecie porozmawiać o tym co Was interesuje, jaki styl tańca szczególnie się podoba, podzielić się swoimi inspiracjami. Nasi instruktorzy tańca, którzy od lat przygotowują pary na tę okazję, udzielą cennych wskazówek, pokażą różne kroki i na pewno pomogą Wam zaaranżować swój własny układ na pierwszy taniec, taki w którym najlepiej się odnajdziecie i który najbardziej będzie do Was pasował.

Ile powinien trwać pierwszy taniec?

Długość trwania kursu pierwszego tańca jest sprawa indywidualną, przewidzianą na kilka do kilkunastu spotkań, czasem nawet więcej. Warto zaznaczyć, że nawet w krótkim czasie, ćwicząc intensywnie można nauczyć się układu, jednak im więcej czasu tym lepiej, aby na spokojnie opanować choreografię na tyle dobrze by w dniu ślubu wykonać taniec naturalnie. Poznane w trakcie kursu podstawy tańca w parze i poszczególne kroki będą przydatne przez całą noc przyjęcia weselnego oraz w przyszłości na innych tego typu imprezach. Przyjmuje się średnią zalecaną długość układu tanecznego w okolicach 2,5 minuty.

Kiedy zapisać się na naukę tańca dla narzeczonych?

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu możemy podpowiedzieć, że najbardziej optymalnie jest rozpocząć kurs 3 miesiące przed ślubem spotykając się na zajęcia przynajmniej raz w tygodniu. Wówczas macie czas aby się nauczyć choreografii, a jednocześnie w dniu ślubu być wystarczająco „na świeżo” z tańcem, którego się uczyliście.
Oczywiście zajęcia można rozpocząć także wcześniej lub spotykać się częściej niż raz w tygodniu. Wszystko zależy od efektów i postępów w nauce, rodzaju i poziomu trudności stworzonej choreografii oraz co najważniejsze Waszej oceny i oczekiwań, które my pomożemy Wam zrealizować.

Ile kosztują zajęcia taneczne?

W naszej ofercie koszt zajęć indywidualnych (60 min) wynosi 85 zł. Można też zakupić karnet na 4 wejścia w cenie 310 zł, który jest do wykorzystania w dowolnym terminie. W przypadku zakupu z góry kilkunastu spotkań przewidziana jest zniżka. Oferujemy elastyczny grafik i zawsze staramy się odpowiednio zajęcia rozplanować dostosowując się do Waszej dyspozycyjności czasowej.

Z naszą pomocą stworzycie niepowtarzalną oprawę taneczną Waszego wesela!

INSTRUKTORZY